ManagementMania AppMania EduMania JobMania BusinessPages
Appmania_thumb_pbk-logo

Plzeňský business kotel vol. 6 /Debate YOUrope: Podnikání v zahraničí
event by JCI West Bohemia z.s.


Organizer

JCI West Bohemia z.s.
Šafaříkovy sady 2455/5 301 00 Plzeň
Czech Republic

Kavárna DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Dovolujeme si Vás pozvat na 6. networkingové setkání plzeňských start-upů, studentů, investorů, podnikatelů a kreativců, které se bude věnovat podnikání v zahraničí. Přijďte si poslechnout inspirativní příběhy zahraničních podnikatelů působících v ČR a českých firem podnikajících v zahraničí.

Šestý Plzeňský business kotel je součástí série diskuzí Debate YOUrope, kterou pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s Plzeň 2015.


Program of the event:

Příběhy podnikatelů
Moderovaná diskuse
Networking
Doprovodný program: JCI West Bohemia, BIC Plzeň, IHK Regensburg a ČNOPK, CzechTrade, AIESEC Plzeň, Foreigners.cz, EURES při ÚP

Akce je zdarma, registrace je nutná předem z důvodu zajištění odpovídajících kapacit. Bez registrace předem nebude účast na akci umožněna.

Speakers

 • Normal_ke_ner

  Martin Kešner , J&T Ventures, Vodafone Nápad roku

  Pracoval sedm let v oblasti služeb, vzdělávání, podpory podnikání a investic. V roce 2008 spoluzakládal Institut rozvoje podnikání při VŠE v Praze. Založil soutěž Vodafone Nápad roku, která podporuje začínající podnikatele. Od roku 2009 působí na Katedře managementu VŠE v Praze. V současnosti je zodpovědný za sourcing a exekuci projektů ve VC fondu J&T Ventures.
 • Normal_dostal

  David Dostal , zakladatel projektu FetView

  David založil svou první vývojářskou firmu v roce 1996 v Německu a zároveň odstartoval jednu z prvních sociálních sítí pro ženy. Po studium ekonomiky a informatiky ve Stuttgartu se věnoval Java developmentu. Přestěhoval se do Švýcarska, kde startoval další internetové projekty, v roce 2008 se stal partnerem a ředitelem jedné Švýcarské investiční skupiny. Dnes se věnuje vlastnímu projektu FetView a vytvářením dalších webových projektů především z oblasti medicíny.
 • Normal_jares

  Adam Jareš , ředitel pobočky CzechTrade v Düsseldorfu, moderátor akce

  Sedm let prezentuje Česko v Německu, nejprve jako zástupce CzechInvestu v Kolíně nad Rýnem, později CzechTrade v Düsseldorfu. Vyzkoušel si i roli asistenta poslankyně spolkového sněmu v Berlíně a vedoucího Eurocentra v Plzni. Tam také absolvoval v roce 2006 politologii na Západočeské univerzitě.
 • Normal_karla_st_nkov_

  Karla Stánková , Vedoucí regionálního zastoupení Obchodní a průmyslové komory Regensburg a Česko-německé obchodní a průmyslové komory v Plzni

  Karla se od roku 2009 věnuje česko-německým projektům zejména v oblasti hospodářství, reprezentuje v České republice zájmy východobavorských firem a podporuje aktivity německých investorů v západních Čechách. V rámci studia ekonomie absolvovala několik odborných pracovních stáží, z nichž jednu půlroční v mnichovské centrále HypoVereinsbank v oddělení Cross Border investic. Tématům česko-německé spolupráce se intenzivněji věnuje již od studia na gymnáziu, kdy absolvovala roční stipendijní studijní pobyt v Bavorsku.
 • Normal_pe_ka_foto

  Petr Peška , Jednatel společnosti PEŠKA – židle a křesla s.r.o.

  Petr Peška je jednatelem společnosti PEŠKA – židle a křesla s.r.o., ryze českého výrobce sedacího nábytku s tradicí od roku 1995. Pan Peška společnost založil po svém návratu z Německa, kde od roku 1991 studoval a pracoval. Nabité technické vědomosti a zahraniční zkušenosti pak bohatě využil při budování společnosti. Společnost se specializuje na vývoj kvalitních kancelářských židlí s důrazem na ergonomii sezení. Díky estetickým a zdravotním kvalitám svých produktů se řadí mezi nejvýznamnější výrobce v oboru nejen v ČR, ale i v okolních zemích. Společnost sbírá prestižní ocenění – posledním z nich bylo ocenění GRAND PRIX a FAVORIT VELETRHŮ na veletrhu FOR OFFICE 2015 (3/2015, Praha).
 • Normal_z_sler_600x600

  Tomáš Zísler , ředitel Shopero.cz a kreativní agentury Red Peppers

  Tomáše Zísler je ředitelem Shopero.cz a kreativní agentury Red Peppers. Již přes 6 let se věnuje vedení projektů např. pro Českou televizi, Crosscafe, ČEPS nebo Univerzitu Karolovu. Díky svým znalostem v oblasti e-commerce je zodpovědný za přípravu a rozvoj platformy pro e-shopy www.shopero.cz, klientům pak pomáhá s konzultacemi pro rozvoj jejich podnikání, napojení na podnikové systémy a aktivity v oblasti online marketingu.
 • Normal_pila_

  Martin Pilař , zakladatel společnosti Bitcomp s.r.o.

  Společnost Bitcomp s.r.o. je průkopníkem v oblasti digitální celosvětové měny Bitcoin. Pod značkou BitcoMAT provozuje jedny z prvních automatů pro prodej této měny a zabývá se obchodem s Bitcoin technikou – těžební stroje, automaty pro jednosměrnou i obousměrnou směnu Bitcoinu, platební terminály. Martin stál již před patnácti lety u zrodu jiné technologické společnosti v Plzni – je zakladatelem a jednatelem české pobočky společnosti Kontron, která se zabývá vývojem specializovaných medicínských a průmyslových počítačů. Bitcomp se v letošním roce stal výhradním dodavatelem špičkových obousměrných Bitcoin automatů společnosti Genesis/USA pro ČR a Slovensko.

References (0)


Organizer: JCI West Bohemia z.s.